Prohlášení o přístupnosti

Prohlášení o přístupnosti

 

Na webové prezentaci Otmíče jsou informace související s výkonem veřejné správy zveřejňovány tak, aby se s nimi v nezbytném rozsahu mohly seznámit i osoby se zdravotním postižením. Webová prezentace vyhovuje ve vysoké míře požadavkům kladeným Vyhláškou č. 64/2008 o formě zveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti). Vystavené dokumenty jsou na web nahrávány ve formátech PDF (možné otevírat programy například Acrobat Reader, který si můžete stáhnout ZDE) nebo ve formátech  DOC  (možné otevírat programy například Word Viewer, který si můžete stáhnout ZDE). Náš úřad přijímá a zpracovává elektronické přílohy ve formátech DOC, DOCX, XLS, XLSX, PDF, JPG, TXT. Pokoušíme se maximálně vyhovět osobám se zdravotním postižením, a proto přijímáme jakékoliv nápady a náměty na úpravy webu tak, aby byl i pro ně co nejdostupnější.


Informace o podmíněně povinných pravidlech vyhlášky o přístupnosti

  • Pravidlo č. 3

   Stránky využívají doplňků Java Script a CSS. I bez těchto doplňků jsou stránky standardně ovladatelné a plně použitelné. V případě reklamy nebo upoutávky může být použita technologie Adobe Flash.

 

  • Pravidlo č. 9

   Na webových stránkách mohou být zveřejněny informace i v jiných, než webových formátech. Důvodem je skutečnost, že tyto dokumenty buď obsahují typografické prvky a formátování, které webový formát HTML 4.01 Transitional nepodporuje nebo jsou příliš velké a je vhodné jejich stažení. U těchto dokumentů je uveden v hranaté závorce typ dokumentu a jeho velikost v kB. Pro zobrazení těchto dokumentů lze použít např. bezplatné prohlížeče, které lze stáhnout z internetu:

 

  • Pravidlo č. 17

   Všechny stránky webové prezentace jsou vybavené orientační nabídkou, která mimo jiné obsahuje odkazy umožňující přeskočení jednotlivých hlavních bloků. Tyto odkazy jsou doplňkem CSS skryté, avšak zobrazí se při procházení orientační nabídky prostřednictvím klávesnice.

 

 • Pravidlo č. 20

  Součástí orientační nabídky je také odkaz na mapu webu. Většina stránek je vybavena navíc vyhledávacím formulářem.


Testované prohlížeče

 • Internet Explorer 11.0 (ukončení podpory – není zajištěno)
 • Microsoft Edge (Chromium)
 • Firefox 
 • Google Chrome
 • Opera ověřeno do verze 74

 S ohledem na roztříštěnost platforem a rozvoj nových operačních systémů (Windows, Android, iOS apod. )  a jejich prohlížečů, není možné vždy  zajistit, že Váš prohlížeč na konkrétní platformě bude zobrazovat webové stránky zcela správně. Nicméně i tak se pokoušíme na majoritní řešení přizpůsobovat a webové prostředí aktualizovat, aby byla webová prezentace přehledná a funkční. Děkujeme Vám za laskavé pochopení.